Watch amazing videos from the world of extreme sports in HD. Portal dedicated to videos, pictures and articles about extreme sports. This site is not just for those who are engaged in this extreme fun, but also for those who do prefer to watch from the comfort of your living room.                   Claremont HD                          Slowboarding - Motion Lights            Shaun White - Bondi Beach

Skateboarding je jeden z nejpopulárnějších sportů na světě, ale také je považován za životní a za umělecký styl. Člověk, který se této činnosti věnuje je nazýván skater (skejtr) nebo skejťák. Na světě jsou desítky milionů skateboardistů. 80 % z nich začalo jezdit dříve, než jim bylo osmnáct let a podle pohlaví 70 % tvoří muži.


Základní triky
Ollie - je základ profesionálního skateboardingu. Existuje několik i variací ollie: switch ollie, nollie a fakie.
Kickflip - je trik, při kterém se vám skejt protočí pod nohama o 360 podel nejdelší osy.
Heelflip - je trik, při kterém se vám skejt protočí pod nohama o 360 podel nejdelší osy, ale opak Kickflipu.
Backside ollie je trik při kterém dáte ollie 180 směrem dopředu. 
Frontside ollie točíte na opačnou stranu než Backside ollie čili tam kde máte záda.
Manual - jízda po zadních dvou kolečkách.
Skateboarding existuje také jako profesionální sport, ve kterém se pořádají jednotlivé závody, série závodů v mistrovstvích jednotlivých oblastí a zemí, mistrovství Evropy, mistrovství světa a podobně. Nejvýraznější osobnost skateboardingu. Je nejspíše americký skateboardista Tony Hawk. Byl to právě on, komu se jako prvnímu na světě povedlo provést skok s rotací skateboardu o 900°. Spoluprací s Activision se dostal do podvědomí široké veřejnosti, prostřednictvím skateboardingových simulátorů, které nesou právě jeho jméno.
Dalším značně uznávaným skateboardistou je Danny Way. Specializuje se převážně na extrémní skoky. Dne 17. dubna 2002 vytvořil svůj první světový rekord, svým skokem do výšky. Ten měřil 5.56 metru. Doposud nejlepším kouskem tohoto jezdce je ovšem bezesporu skok přes Velkou Čínskou zeď. Po rampě, která byla pro tento účel postavena, jel rychlostí až 90km/h.
Skateboardy prošly od doby svého vzniku mnohými změnami. Z původního prkna, ke kterému byly připevněny kolečka z bruslí, nezbylo skoro nic. Dnes jsou moderní skateboardy tvořeny více pláty, převážně javorového, dřeva a kolečka mají z polyuretanu, který se vyznačuje obrovskou pevností. Dnešní skateboardy mají již také svoje standardní míry, a to 7 a čtvrt až 8 palců na šířku a 32 palců na délku.